Wydarzenie “Na św. Marcina najlepsza pomorska gęsina” to impreza, która od kilkunastu lat zrzesza tysiące miłośników kulinariów. Rok rocznie odbywa się ona w I połowie listopada. Organizator – Muzeum Kultury Ludowej Pomorza, przygotował masę atrakcji, które skupiają się na tym niezwykłym przysmaku kulinarnym, czyli gęsinie.

Więcej o wydarzeniu TUTAJ

Zagroda Inicjatyw Twórczych zauroczona tym wydarzeniem postanowiła wyjść również ze swoim pomysłem “Gęsiny” i na jej terenie odbędą się wydarzenia towarzyszące imprezie “Na św. Marcina najlepsza pomorska gęsina”.

Zagroda Inicjatyw Twórczych

W Zagrodzie Inicjatyw Twórczych nie może zabraknąć również wydarzeń towarzyszących słynnej na całe Pomorze “Gęsiny”. Przez 3 dni listopada, Zagroda zamieni się w magiczne miejsce, poświęcone kulinariom, warsztatom i dobrej zabawie. Będzie pysznie, tłoczno ale przede wszystkim rodzinnie!

/ 10 listopad /

18:00 – “Gęsina na talerzu” – Kolacja z menu degustacyjnym w Stodole przygotowana przez Jana Kilańskiego.

Zapraszamy wszystkich fanów kulinariów, otwartych na nowe smaki, do wzięcia udziału w niezwykłej kolacji w Zagrodzie Inicjatyw Twórczych. Tematem przewodnim będzie oczywiście gęsina, ale… w takim wydaniu jej jeszcze nie próbowaliście!

Kolacja degustacyjna będzie trwała około 3 godziny. Podczas niej zostanie zaprezentowane 5 setowe menu bazujące na tradycyjnych przepisach jednak z nowoczesnym sznytem. Szczegóły i zapisy tutaj.

/ 11 listopad /

10:00 – 13:00 – Warsztaty dla dzieci z szycia maskotki gąski. Zajęcia poprowadzi Olga Hanowska.

W dniu 11 listopada odbędą się warsztaty z szycia maskotek w kształcie gąski w “Stodole” (Zagroda nr 5). Zajęcia odbędą się w dwóch grupach: I tura 10:00 – 11:30 oraz II tura 11:30 – 13:00. Na warsztaty obowiązują zapisy. Koszt udziału w warsztatach: 20 zł.

13:00 – 18:00 – Oferujemy pyszne i lokalne jedzenie skomponowane w oparciu o gęsinę. Będzie nowocześnie ale pysznie!

Dania będzie można zakupić na miejscu. Szczegóły już wkrótce!

17:00 – koncert zespołu Svahy na dziedzińcu

/ 12 listopad /

10:00 – 13:00 – Warsztaty malarskie “Gąski, gąski do domu”. Zajęcia poprowadzi Katarzyna Tomasiak.

Katarzyna Tomasiak ukończyła Akademię Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Obecnie jest instruktorem w Słupskim Ośrodku Kultury oraz Nauczycielem w Zespole Szkół Technicznych “Drzewniak” w Słupsku. Prawdziwą radość daje jej prowadzenie warsztatów plastycznych jak i tworzenie własnych dzieł. Podczas warsztatów malarskich, uczestnicy poznają techniki malarstwa oraz podstawowe zasady kompozycji.

Zajęcia odbędą się w dwóch grupach: I tura 10:00 – 11:30 oraz II tura 11:30 – 13:00. Na warsztaty obowiązują zapisy (uczestnicy powyżej 12 roku życia). Koszt udziału w warsztatach: 20 zł.
13:00 – 18:00 – Oferujemy pyszne i lokalne jedzenie skomponowane w oparciu o gęsinę. Będzie nowocześnie ale pysznie!

Dania będzie można zakupić na miejscu. Szczegóły już wkrótce!

Zapisy

Telefoniczne: 573 148 724
Mailowe: swolowo@gok.slupsk.pl

/ Kawiarnia /

10, 11 i 12 listopada 2023r. będzie czynna kawiarnia Zagrody inicjatyw Twórczych! Od godziny 10:00 do 18:00 będą serwowane ciepłe napoje, pyszne ciasta z cukierni Mariaż oraz aromatyczne napary.

Nie może Ciebie zabraknąć!

GESINA_belka_WWW_

Udostępnij!