Warsztaty (malarskie, rzeźbiarskie, kulinarne, rękodzieła czy jakiekolwiek inne) powinny mieć odpowiednią oprawę – potrzebne jest wyjątkowe miejsce o unikalnym klimacie. Takim obiektem jest Zagroda Inicjatyw Twórczych. Inspiracją może być już sam fakt, iż dawne wiejskie gospodarstwo zostało zmodernizowane według najnowocześniejszych wzorców i dostosowane do różnorodnych potrzeb.

Zagroda to miejsce przeznaczone dla wszystkich miłośników sztuki – dotyczy to zarówno jej twórców, jak i odbiorców. Przygotowaliśmy liczne udogodnienia, jak pracownie, czy miejsca do prezentacji swoich dzieł. Zrewitalizowane budynki spełniają surowe standardy bezpieczeństwa, zarówno dla osób prowadzących zajęcia, jaki i uczestników.

Jesteśmy otwarci na przeróżne formy działalności artystycznej, a szczególnie aktywnie pomagamy w organizacji wszelkiego rodzaju warsztatów. Może to być plener fotograficzny lub malarski, szkoła gotowania, rzeźbienie w różnych materiałach, wyrób ceramiki i co tylko przyjdzie Ci do głowy.