Spichlerz sztuki

09 – 29 września

Wydarzenie kulturalne, które od 2012 roku było związane z Wejherowem pod nazwą Spichlerz Sztuki Wejherowo we wrześniu 2023 roku będzie miało inną, nową odsłonę. Wtedy to Spichlerz oderwie się od wejherowskiej ziemi aby przelecieć 100 kilometrów na zachód i wylądować w unikatowym miejscu na ziemi Słupskiej, we wsi Swołowo.

Na zaproszenie tamtejszej Zagrody Inicjatyw Twórczych organizatorzy i uczestnicy Latającego Spichlerza Sztuki zaprezentują artystyczne prace pod tytułem „Nawarstwienia”. Trudno wymarzyć sobie lepszą przystań do zaczerpnięcia inspiracji i oddania się pracy twórczej. Jak co roku w wystawie weźmie udział ponad trzydziestu artystów z całej Polski.

Zaprezentowana będzie: rzeźba, instalacja, malarstwo, rysunek, grafika, fotografia, pokazy filmów i prelekcje artystów. Spichlerz Sztuki to przede wszystkim spotkanie, wymiana energii i myśli pomiędzy artystami i widzami. W tym roku nadarza się okazja poszerzenia terytorium działania i tym samym grona odbiorców. To też szansa dla artystów zaprezentowania swojej sztuki w nowym miejscu.

spichlerz_sztuki_baner_aktualności
Udostępnij!