Ogólnopolski Plener Malarski „Nowy Horyzont”

8-19 maja

Nowy Horyzont to cykliczne wydarzenie, które jest organizowane przez Zagrodę Swołowo i Mistral Ustka. W jego trakcie odbędą się Ogólnopolskie Plenery Malarskie, na których pojawią się artyści z całej Polski.

Klimat, barwa, zapachy, to wszystko uwiecznią malarze, którzy będą malować na plaży (Uroczysko w Ustce) oraz w sielskim otoczeniu Swołowa. W swoich pracach oddadzą cząstkę siebie, którą będzie można podziwiać podczas wernisażu w Swołowie, a nawet zabrać tę cząstkę do siebie.

Mistral Ustka to unikatowy w skali wybrzeża azyl położony w lesie tuż przy dzikiej plaży zapraszający do zaszycia się w nim z dala od reszty świata. Aura towarzysząca miejscu, wszechobecna natura i bliskość morza pozwolą artystom na doznanie stanu głębokiego relaksu. W Uroczysku będą mogli zatrzymać się na chwilę by zdystansować od świata zostawionego za sobą.

W Zagrodzie Swołowo, odbędzie się wernisaż poplenerowy. W wyjątkowej scenerii, XIX – wiecznej zagrody czworobocznej, zaprezentowane zostaną prace powstałe w pierwszych dniach pleneru. Będzie to również niezwykła okazja do nawiązania bliższego kontaktu z artystami. W otoczeniu zabytkowych konstrukcji będzie można podziwiać kunszt i niecodzienność dzieł.

12 maja – Wernisaż Ogólnopolskiego Pleneru Malarskiego “Nowy Horyzont” na terenie Zagrody nr 5.

Udostępnij!