Zagroda Swołowo organizuje wyjątkowe warsztaty muzyczne pod Patronatem Festiwalu Legend Rocka i Starosty Słupskiego w terminie 2-5 sierpnia 2023 roku!
Głównym celem warsztatów muzycznych pod patronatem Festiwalu Legend Rocka i Starosty Słupskiego jest edukacja miłośników muzyki. Warsztaty są skierowane do osób zainteresowanych rozwojem muzycznym i silną motywacją do pracy. Kilkudniowe warsztaty to jednak coś więcej niż spełnienie potrzeb edukacyjnych. Jest to przede wszystkim możliwość nauki w małych grupach pod okiem specjalistów. Pozwala to, na poprawę dotychczasowych błędów i zdobycie nowych umiejętności.
Codzienny kontakt ze zwykle niedostępnymi osobowościami polskiej sceny, z artystami podziwianymi i szanowanymi to dla samych uczestników unikalna możliwość zdobycia specjalistycznej wiedzy z zakresu gry na wybranym instrumencie. Dzięki temu jest to okazja do obserwowania ich pracy jak i szansa, aby stanąć na scenie z mistrzem. To wydarzenie jest tak samo nobilitujące, co motywujące do wytężonej pracy. Warsztaty dają możliwość spędzenia kilku dni w skupieniu wyłącznie na pasji i własnym rozwoju, a to wszystko pod opieką najlepszych specjalistów w Polsce. W takiej atmosferze pozytywne rezultaty mogą zaskoczyć nawet samych uczestników.
Warsztaty muzyczne
Termin warsztatów: 02 – 04.08.23 + 05.08 spotkanie z Sebastianem Riedlem i udział w koncercie
Cennik:
499,- – z noclegiem, bez wyżywienia* – WYPRZEDANE
299,- – bez noclegu i bez wyżywienia*
*Możliwość wykupienia wyżywienia w cenie: obiad 50,-/dzień ; śniadanie 30,-/dzień
Zapisy:
Telefoniczne: +48 573 148 724
Mailowe: swolowo@gok.slupsk.pl
UWAGA! Przyjmujemy zgłoszenia uczestników, którzy ukończyli 13 rok życia. ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA!
Prowadzący z podziałem na klasy:
- Klasa wokalu, zajęcia z dziećmi: Alicja Janosz
- Klasa gitary rozrywkowej: Marek Raduli , Bartek Miarka
- Klasa perkusji: Bartosz Niebielecki
- Klasa gitary basowej: Andrzej Stagraczyński
Jurek Styczyński (prowadzenie jam session)
Forma zajęć
W programie znajdują się dwa bloki warsztatów muzycznych dziennie, po trzy godziny każdy. Pomiędzy blokami przewidziana jest kilkugodzinna przerwa.
Warsztaty odbywają się przez trzy dni z rzędu: 2, 3 i 4 sierpnia. Podczas zajęć będą poruszane różne kwestie związane, m.in. z: pracą z instrumentem (wykład + praktyka), zajęcia praktyczne, przygotowanie i opracowanie repertuaru koncertu końcowego. Warsztaty kończą się jam session, co umożliwi na praktyczne wykorzystanie nabytej wiedzy.
- Praca z instrumentem – omówienie oraz ćwiczenia praktyczne
Tematyka zajęć: podstawowe informacje z zakresu wiedzy o instrumencie; kształtowanie dźwięku; frazowanie; rytm; artykulacja; technika mix – ćwiczenia praktyczne; inne techniki gitarowe (Banding, Arpegia); prezentacja metod ukierunkowanych na uzyskanie harmonii pomiędzy solistą a zespołem.
- Zajęcia z harmonii, kształcenia słuchu, praktyki estradowej, aranżacji i kompozycji
- Przygotowanie i opracowanie repertuaru koncertowego.
a) wybranie odpowiednich utworów,
b) przygotowanie struktur harmonicznych i rytmicznych,
c) nauka utworów w zespole,
d) zgranie zespołu z wokalistami.
- Próba generalna przed koncertem finałowym obejmującym uczestników warsztatów
- Występ uczestników warsztatów wraz z prowadzącym podczas Koncertu finałowego
Prezentacje przygotowanych utworów w oparciu o uprzednio przygotowaniu scenariusz
- Scenariusz koncertu.
a) prezentacja klasy wokalnej
b) prezentacja klasy gitarowej
c) prezentacja klasy perkusji
d) prezentacja klasy gitary basowej
e) wspólne wykonanie utworów przygotowanych na zajęciach combo.
f) utwór finałowy – koniec koncertu
g) scenariusz i prowadzenie koncertu Marek Raduli
- Koncert prezentacyjny kadry wykładowców + uczestnicy warsztatów – 4 sierpnia
- Przygotowanie repertuaru obejmującego standardy muzyki instrumentalnej.
- Koncert – skład złożony z kadry wykładowczej i warsztatowców.
- Spotkanie /tylko dla uczestników warsztatów/ z gwiazdą sceny muzycznej Sebastianem Riedlem – 5 sierpnia.
W Zagrodzie Swołowo, 5 sierpnia, odbędzie się również Koncert Sebastian Riedel & Bartek Miarka Akustycznie. Dla wszystkich uczestników warsztatów i jednej osoby towarzyszącej wstęp na koncert za darmo!
| HARMONORGAM 2 – 4.08|
9:00 – 10:00 – PRZERWA ŚNIADANIOWA*
11:00 – 14:00 – I BLOK WARSZTATOWY
14:00 – 16:00 – PRZERWA OBIADOWA*
16:00 – 18:00 – II BLOK WARSZTATOWY
18:00 – 20:00 – INDYWIDUALNE KONSULTACJE / przerwa dla prowadzących
W dniu 4.08 w godzinach popołudniowych zamiast II bloku warsztatowego i indywidualnych konsultacji zaplanowany jest wspólny KONCERT.
20:00 – JAM SESSION – prowadzenie Jerzy Styczyński
*Dodatkowa opłata
O prowadzących
Andrzej Stagraczyński
To basista związany z wrocławskim środowiskiem muzycznym. Od 2006 roku jest wykładowcą na Warsztatach Bluesowych w Puławach. Uczestniczył w nagraniach sześćdziesięciu płyt. Dorobił się czterech Złotych Płyt i dwóch Platynowych Płyt z zespołem Stare Dobre Małżeństwo oraz Złotej Płyty z zespołem Hoo Doo Band.
Uzyskał wiele prestiżowych nagród w kategorii blues z zespołami HooDoo Band (m.in nominacja do nagrody Fryderyk) i JJ Band (m.in. nominacja do nagrody Fryderyk). Współpracował z wieloma zagranicznymi muzykami bluesowymi m.in Carlosem Johnsonem, Larry’m McCray’em, Sir Waldo Weathers’em. Zagrał ponad tysiąc koncertów z różnymi artystami w kraju jak i zagranicą, m.in.: festiwale Rawa blues, Blues na świecie, Suwałki Blues Festiwal, Las – Woda blues, Szlak śląskiego bluesa.
Marek Raduli
Niedawno świętował 40-lecie pracy artystycznej. Popularność zyskał dzięki graniu z Tadeuszem Nalepą oraz z takimi zespołami jak: Banda i Wanda, Bajm oraz przez ponad 10 lat Budka Suflera. Mieszanki rocka z jazzem można było usłyszeć już na początku drogi, w zespole PieR 2, który założył razem z basistą Wojtkiem Pilichowskim i perkusistą Tomkiem Łosowskim oraz w muzyce grupy Squad (tam rówież Adam Bałdych i Wojtek Olszak), której premierowy występ wpisał się w jubileuszową edycję XX festiwalu Ingolstadt Jazz Tage 2003.
Wynikiem współpracy z tymi muzykami są aż cztery płyty. Kolejny krok w kierunku fusion i jazzu to granie w zespołach Krzysztofa Ścierańskiego i w kwartecie Zbigniewa Jakubka oraz z takimi zespołami jak Funk dE Nite Ryszarda Krawczuka czy grającą muzykę irlandzką polską grupą Carrantuohill. Wczesną wiosną 2008 roku został zaproszony do pracy w reaktywowanym krakowskim zespole Laboratorium, z którym współpracuje po dziś dzień. Marek Raduli od lat prowadzi zajęcia w klasie gitary na cieszących się wielką popularnością warsztatach muzycznych, odbywających się coraz liczniej w całej Polsce.
Bartek Miarka
Jest polskim gitarzystom bluesowym i kompozytorem. Fascynację muzyką gitarową zawdzięcza ojcu, który zainteresował go bluesem i rockiem z latach 60. XX w. W tamtych latach słuchał m.in.: Cream i Pink Floyd. Do gry na gitarze zainspirował go album Eria Claptona „Unplugged”. W 1997 roku w wieku 17 lat po raz pierwszy wystąpił na scenie podczas festiwalu „Blues nad Bobrem”. Od 2003 roku mieszka we Wrocławiu, gdzie współzakładał zespół HooDoo Band.
Podczas dotychczasowej kariery, muzyk nawiązał współpracę z wieloma wykonawcami krajowymi i zagranicznymi, czego owocem są liczne koncerty i nagrane płyty z artystami takimi jak: Carlos Johnson, Jerzy Styczyński, Sebastian Riedel, Cree, Anika, Electric Groove Gang, Anita Lipnicka, Katarzyna Groniec, Alicja Janosz, Natalia Lubrano, Violetta Villas , Stare Dobre Małżeństwo i inni. W 2012r. gitarzysta założył własny zespół Bartek Miarka Band, grający muzykę z pogranicza bluesa, funku i soulu.
Jerzy Styczyński
Urodzony 16 lutego 1958 roku w Krakowie. W dzieciństwie chciał zostać księdzem, szczęśliwie wybrał jednak muzykę. Ulubionymi artystami zagranicznymi Jurka są takie sławy jak: Eric Clapton, Jimi Hendrix, Deep Purple i Path Metheny, natomiast polskim ulubieńcem jest Ryszard Sygitowicz. W wolnych chwilach gra w bilard, szachy lub kierki. Interesuje się również piłką nożną.
Pierwszy kontakt z zespołem Dżem miał w 1978 roku, chociaż nie była to stała współpraca – nie uczestniczył m.in. w nagraniu pierwszego singla zespołu. Na stałe powrócił do grupy w maju 1981 roku. Nie przerywając pracy z Dżemem, udaje mu się również towarzyszyć innym artystom: Chłopcom z Placu Broni, Lombardowi, M. Jakubowicz, L. Cichońskiemu, R. Style, Staremu Dobremu Małżeństwu. Wśród nagród ceni sobie bardzo wyróżnienie pisma “Gitara i Bas”, które otrzymał 10 marca 1996 roku w warszawskiej Sali Kongresowej.
Bartosz Niebielecki
Bartosz posługuje się pseudonimem Mr. Shuffle. Urodził się 18 lutego 1984 we Wrocławiu. Jest znakomitym polskim perkusistą, multiinstrumentalistą, kompozytorem i producentem muzycznym. Jest również współzałożyciel zespołu HooDoo Band. Album „HooDoo Band” uzyskał status Złotej Płyty za wysoką sprzedaż. Co więcej, został doceniony również statuetką Fryderyk 2010 za album Carlos Johnson & Joint Venture – Live in Poland.
Ma na swym koncie współpracę z takimi solistami i formacjami jak: Jacek Baran (na przełomie lat 60. i 70. XX w. muzyk zespołów Romuald & Roman i Nurt), The Crackers, J.J Band, Leszek Cichoński, Wojciech Karolak, Marek Raduli, Jacek Krzaklewski, Roman „Pazur” Wojciechowski, Jorgos Skolias, Apostolis Anthimos, Jerzy Styczyński, Leszek Możdżer, Michał Urbaniak, Zbigniew Namysłowski, Sławek Jaskułke, Alicja Janosz, L.U.C., Anita Lipnicka, Carlos Johnson, Tim Gant, Stan Skibby, Roland Parker, Big Blues Orchestra i wielu innych.
Alicja Janosz
Urodziła się w 1985 roku w spokojnej Pszczynie. Alicja śpiewała od dziecka, a emisji głosu uczyła się pod okiem najlepszych specjalistów, takich jak Elżbieta Chlebek, Elżbieta Zapendowska, Anna Serafińska, Iwona Zasuwa czy Piotr Hajduk. Obecnie sama prowadzi warsztaty dla dzieci i młodzieży. Ważnym sukcesem dla młodej wokalistki była wygrana w programie „Szansa na Sukces” z udziałem Kayah. W 2002 roku zwyciężyła w pierwszym polskim programie typu talent show, zatytułowanym „Idol”.
Swoją solową karierę na nowo otworzyła, wydaniem autoskiej płytą, zatytułowaną „Vintage”. Dominuje na niej stylistyka soulowa oraz brzmienia jazzu i bluesa. Jej trzecim, solowym krążkiem jest płyta „Retronowa”, utrzymana w stylistyce Motown, bogata w energetyczne i melodyjne piosenki. Przy współpracy nad tym krążkiem brali udział muzycy z zespołu Alicji: Łukasz Damrych, Adam Kabaciński, Bartek Miarka i Bartosz Niebielecki oraz inni muzycy z Wrocławia. Obecnie Alicja skupia się na projekcie „Alicja Janosz Dzieciom” obejmującym płytę oraz koncerty na żywo. Jest to projekt, który powstał z miłości do dzieci i z miłości do muzyki.