Warsztaty fotograficzne z Tomaszem Sikorą w Zagrodzie Swołowo!

Tomasz Sikora to artysta fotograf, który wędruje z aparatem od ponad 50 lat. Jego prace łamią zasady, a niezwykle charakterystyczny styl, jak charakter pisma, wyróżnia go w czołówce polskich twórców fotografii. Dwukrotnie uznany został najlepszym fotografem reklamowym w Australii i Oceanii.

Pracował dla czołowych agencji reklamowych Australii, USA, Nowej Zelandii, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Belgii, Malezji, Singapuru, Hong Kongu oraz Polski. Na swoim koncie ma także współpracę z czołowymi polskimi grafikami. Tworzył plakaty teatralne jak i filmowe. Co więcej Sikora zajmuje się również fotografią mody. Wykonywał on projekty m.in. dla takich marek jak Comme des Garçons, Romeo Gigli, Giorgio Armani, Dries Van Noten, Yohji Yamamoto, Issey Miyake, Prada. Jest pomysłodawcą Galerii Bezdomnej. Obecnie prowadzi działalność edukacyjną.

Chopin 100x66 cm 01

Fotografia jest nieustannym poszukiwaniem, w którym nie ma granic, pod warunkiem, ze fotograf sam ich sobie nie wyznacza.
Tomasz Sikora jest prawdziwym rekordzistą w ilości zorganizowanych wystaw. Na przestrzeni lat był inicjatorem 55 ekspozycji indywidualnych oraz uczestnikiem w licznych pokazach grupowych. W sumie prace artysty odwiedziły blisko 30 miast w Europie, Australii, Azji i Ameryce Północnej. Do jego największych osiągnięć należy m.in.: publikacja w Agorze wywiadu Doroty Wodeckiej ilustrowanego zdjęciami w książce “Kapitalnie”, odznaczenie Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za osiągnięcia w pracy artystycznej i twórczej czy Doktorat Sztuk Plastycznych na ASP w Warszawie.
Więcej, o tym niezwykłym artyście, można dowiedzieć się TUTAJ.

Warsztaty fotograficzne (2 dniowe)

Data i godzina: 10.09 (niedziela) – 17:00 – 20:00 oraz 11.09 (poniedziałek) – 16:00 – 20:00
Miejsce: Zagroda Inicjatyw Twórczych w Swołowie (Zagroda nr 5)
Koszt: 199 zł

Zapisy

Telefoniczne: 573 148 724
Mailowe: swolowo@gok.slupsk.pl

Sikora grafika
Udostępnij!