Uczestnicy poprzednich warsztatów mieli już okazję zapoznać się z niezwykłą ogrodniczką Aliną Zając, przy okazji tworzenia wianków wielkanocnych. Tym razem Alina ponownie zawita do Swołowa z oryginalnymi warsztatami. 14 lipca poprowadzi warsztaty ogrodnicze “Ogród w zgodzie z naturą”!

Wspólnie z eko ogrodniczką Aliną Zając zapraszamy na letnie warsztaty ogrodnicze skupiające się szczególnie na temacie bioróżnorodności w naszych ogrodach. Podczas warsztatów będzie można dowiedzieć się jak sprawić żeby ogród był atrakcyjny nie tylko dla nas, ale i otaczającej nas przyrody, w tym dla ptaków i owadów. Wszystko oczywiście w duchu ekologicznym. Dopełnieniem zajęć będzie zapoznanie się z życiem i znaczeniem w środowisku zapylaczy w tym murarki ogrodowej oraz wykonanie własnego domu dla murarek, przy wykorzystaniu wyłącznie naturalnych elementów.
Domki dla robaków
W części praktycznej będziemy rozmawiać o znaczeniu łąk kwietnych, sposobie ich zakładania, a każdy z uczestników będzie miał okazję wykonać swoje własne bomby nasienne, które można rozsiać w ogrodzie lub pobawić się w zieloną rebelię w przestrzeni publicznej. – Alina Zając
Co w cenie warsztatów?
• wszystkie materiały potrzebne do wykonania bomb nasiennych oraz domku dla murarek;
• porady ogrodnicze dotyczące uprawy ogrodu ekologicznego pełnego bioróżnorodności;
• pomoc i wsparcie ze strony prowadzącej warsztaty.

Informacje:

Koszt: 219 zł/os.
Czas trwania warsztatów: 3 godziny (11:00 – 14:00)
Termin: 14 sierpnia (poniedziałek)
Miejsce: Zagroda Inicjatyw Twórczych, Swołowo nr 5

Zapisy

Telefoniczne: 573 148 724
Mailowe: swolowo@gok.slupsk.pl

Domki dla robaków
Udostępnij!