Niezwykłe warsztaty z linorytu odbędą się już w sierpniu w Zagrodzie Swołowo!

Uczestnicy własnoręcznie za pomocą przygotowanych matryc inspirowanych architekturą Swołowa będą mogli stworzyć mapę Krainy w Kratę. A wszystko to, pod czujnym okiem Marty Papierowskiej. 

Jestem współorganizatorką i uczestniczką „Spichlerza Sztuki Wejherowo” – wydarzenia kulturalnego, które od 2012 roku realizujemy na terenie Wejherowa. Spichlerz ma na celu promowanie pozytywnych i wartościowych postaw, zmuszać do refleksji i prowokować dyskusje za pomocą różnych form przekazu artystycznego. Przedsięwzięcie jest realizowane środkami i siłami artystów oraz przy pomocy funduszu obywatelskiego. W towarzyszących akcji wystawach, koncertach, prelekcjach i pokazach filmów wzięło udział ponad 100 artystów i tysiące odbiorców z całego kraju.

Od wiosny 2018 roku prowadzę Galerię w Oknie przy ulicy Puckiej w Wejherowie, miejsce ekspozycji prac artystycznych i prezentacji ich twórców. Ta minimalistyczna przestrzeń jest osobliwą witryną wpisaną w około chodnikową fasadę miejskiej kamienicy nienachalnie zachęcającą do konsumpcji sztuk pięknych w różnych formach. Formuła zapewnia odbiorcy nieprzerwaną ekspozycję, różnorodność oraz zmianę pracy co miesiąc. Namiastka działalności kuratorskiej oraz upowszechnianie niebanalnej sztuki to filary życia Galerii w Oknie dające mi dużo satysfakcji.

Uczestniczyłam w  wielu wystawach zbiorowych i indywidualnych w kraju i za granicą. Jestem laureatką konkursów graficznych, animacyjnych i malarskiego konkursu „ Barwy Morza” – Marta Papierowska

 

linoryt dłuto papierowska
Tytuł warsztatów: Lioryt w Stolicy Krainy w Kratę
Co w cenie warsztatów?
Uczestnicy zapoznają się z metodą odbijania druku wypukłego za pomocą docisku ręcznego. Będą mogli wykonać swój wzór w płytce linoleum za pomocą dłutka, a następnie odbić go na wybranym papierze w formie pocztówki. Warsztatom towarzyszyć będzie prelekcja o technikach grafiki warsztatowej, rodzajach druku i możliwościach tych technik.
Liczba miejsc ograniczona!

Informacje:

Koszt: 199,-
Czas trwania warsztatów: 3 godziny (16:00 – 19:00)
Data: 14 sierpnia (poniedziałek)
Miejsce: Zagroda Inicjatyw Twórczych, Swołowo nr 5

Zapisy

Telefoniczne: 573 148 724
Mailowe: swolowo@gok.slupsk.pl

linoryt papierowska

 

Do moich prac wdziera się organiczność zwierzęca i roślinna. Interesuje mnie materia widziana pod mikroskopem, w przybliżeniu, przybiera wtedy kosmiczne formy, niesamowite kolory i soczystą świetlistość.  Oddanie jej charakteru na płaskim papierze lub płótnie stanowi dla mnie wyzwanie, a sensualne doświadczanie malowanego materiału sprawia uczucie pełnego przeżywania pracy. – Marta Papierowska

Udostępnij!