Lato na łące

Lato na łące to cykl koncertów, podczas których artyści będą występować z dala od zgiełku miasta. W otoczeniu traw i zachodzącego słońca, uczestnicy będą mogli wysłuchać repertuaru czołowych wykonawców polskiej muzyki. Jest to jedyna taka okazja aby móc zobaczyć wykonawców z tak bliska jak i poznać ich z innej strony nawiązując przy tym bliższą relację.

Lato na łące to trzy odrębne koncerty, które odbędą się w Swołowie, na terenie Zagrody nr 5. Malownicze położenie łąki, która znajduje się tuż za XIX wieczną Zagrodą Inicjatyw Twórczych, zaprasza do organizacji takiego przedsięwzięcia. Dodatkowo, podczas wydarzenia, uczestnicy będą mogli skorzystać z ciekawych propozycji kulinarnych. Nie zabraknie również sielskich atrakcji dla najmłodszych.

Pięknym zakończeniem Lata na Łące będzie koncert Sebastiana Riedla & Bartka Miarki Akustycznie, 5 sierpnia na terenie Zagrody Swołowo!

riedel baner

Program wydarzenia | 05.08.23 | Zagroda Inicjatyw Twórczych, Swołowo nr 5 

17:00 – otwarcie bramek
17:10 – odjazd autobusów PKS z Dworca Autobusowego w Słupsku (Kołłątaja 15B) oraz z Dworca Autobusowego w Ustce (Słupska 8B)
18:00 – duet poezji śpiewanej Małgorzata Burjan & Patryk Skarbek-Tłuchowski
19:00 – Saqva Blues Band & Agnieszka Siepietowska
20:00 – Sebastian Riedel & Bartek Miarka Akustycznie
Po koncercie – odjazd autobusów PKS ze Swołowa

Na terenie koncertu będzie możliwość skorzystania z bogatej oferty kawiarni oraz stoisk gastronomicznych.

Duet poezji śpiewanej Małgorzata Burjan & Patryk Skarbek-Tłuchowski

Duet zadebiutował przy okazji Turnieju Poezji Śpiewanej w ramach 62. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Został wówczas nagrodzony II Nagrodą oraz Nagrodą Publiczności na eliminacjach wojewódzkich w Gdyni. Kolejne sukcesy to I Nagroda w kolejnej edycji OKR na etapie wojewódzkim oraz wyróżnienie na etapie ogólnopolskim we Włocławku.

Podczas 66. OKR Strach przed latem zdobył II Nagrodę w finale ogólnopolskiego Turnieju Poezji Śpiewanej we Włocławku. I Nagroda w 36. Ogólnopolskim Turnieju Sztuki Recytatorskiej i Poezji Śpiewanej im. Skamandrytów w Połczynie-Zdroju. I Nagroda podczas XI Powiatowego Przeglądu Poezji Śpiewanej w Damnicy. 

Małgorzata Burjan – instruktorka Ośrodka Teatralnego Rondo, animatorka kultury, inicjatorka działań proekologicznych, miłośniczka gry na bębnach djembe, wokalistka.
Patryk Skarbek – Tłuchowskiabsolwent Akademii Pomorskiej i Akademii Muzycznej w Gdańsku, czujący muzykę od jazzu przez rock do poezji śpiewanej, aranżer, kompozytor i klawiszowiec

Saqva Blues Band

Saqva Blues Band – powstał w 2007 roku z inicjatywy słupskiego gitarzysty, skrzypka i harmonijkarza Roberta Saqvy Sakowicza, znanego animatora i propagatora muzyki bluesowej w Słupsku. Na gitarze gra od niemal 30 lat. Jest wierny polskiej szkole bluesa, której prekursorem był zmarły przed kilku laty Tadeusz Nalepa. Repertuar zespołu bazuje na standardach elektrycznego bluesa chicagowskiego, jak i na własnych aranżacjach znanych przebojów polskich bluesmenów. W swoich opracowaniach grupa stosuje wyszukaną, bogatą harmonię. Często wchodzi w interakcje ze słuchaczami.
Chcąc upamiętnić 55. rocznicę powstania zespołu Breakout, Saqva Blues Band przygotował specjalny program zatytułowany „Piękno”, do którego zaprosił Agnieszkę Siepietowską, znaną i cenioną wokalistkę. W programie koncertu znajdą się własne aranżacje utworów Tadeusza Nalepy i Miry Kubasińskiej. Usłyszeć będzie można między innymi tak znane piosenki, jak Rzeka dzieciństwa, Gdybym był wichrem, Na drugim brzegu tęczy, Poszłabym za tobą czy W co mam wierzyć.
Obecny skład zespołu przedstawia się następująco: Robert Saqva Sakowicz – git. ,voc., harmonica; Krzysztof Plebanek – piano; Tomasz Radziuk – bas guitar; Jacek Bochenek – drums.
Agnieszka Siepietowska – wokalistka i trenerka wokalna. Absolwentka Akademii Pomorskiej w Słupsku i Uniwersytetu SWPS (Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej) w Warszawie na kierunku emisji głosu. Dwukrotnie wygrała program Szansa na sukces.

Sebastian Riedel & Bartek Miarka Akustycznie

Sebastian Riedel  – jest polskim muzykiem i gitarzystą. Jest synem Ryszarda Riedla, lidera zespołu Dżem i Małgorzaty Pol-Riedel. Ma o dwa lata młodszą siostrę Karolinę. Jest liderem zespołu Cree.

Zespół Cree został założony w 1993 roku w Tychach przez Sebastiana Riedla i Sylwestra Kramka. Nazwę pomógł wymyślić ojciec Sebastiana, Rysiek Riedel, który zawsze fascynował się życiem i historią Indian. Sam także wspominał, że chciałby mieć zespół o takiej nazwie. Syn spełnił marzenie ojca i tak powstał zespół Cree. Ogólnopolski debiut Cree odbył się w 1997 r. podczas I Festiwalu Młodej Kultury a pierwszym sukcesem było zdobycie Grand Prix VI Olsztyńskich Nocy Bluesowych.

Twórczość

W grudniu 1998 roku zespół Cree nagrał swoją pierwszą płytę. W roku 2000 wokalista zespołu Cree, Sebastian Riedel zajął drugie miejsce w kategorii: najlepszy wokalista bluesowy w plebiscycie miesięcznika ,, Twój Blues”. Jednym z najważniejszych wydarzeń tego roku dla zespołu było podsumowanie 10-letniej działalności artystycznej. Z tej okazji zespół wydał płytę pt. ,, Parę lat”W grudniu 2007 roku zespół Cree wydał kolejną, piątą już płytę,, Tacy sami”. Płyta zebrała dobre recenzje w prasie muzycznej.

W maju 2018 roku zespół Cree wystąpił we Wrocławiu na ,, Thanks Jimi Festival” poświeconym Jimiemu Hendrixowi. Wraz z ponad 7 tysiącami gitarzystów – uczestników festiwalu zagrali utwór ,,Hey Joe” , bijąc tym samym Gitarowy Rekord Guinnessa.

Mottem zespołu i jego myślą przewodnią są słowa często używane przez Sebastiana Riedla:  ,,Żeby żyć trzeba grać, żeby grać trzeba żyć”.

Bartek Miarka – jest polskim gitarzystą bluesowym i kompozytorem. Fascynację muzyką gitarową zawdzięcza ojcu, który zainteresował go bluesem i rockiem z latach 60. XX w. W tamtych latach słuchał m.in.: Cream i Pink Floyd. Do gry na gitarze zainspirował go album Erica Claptona „Unplugged”.

W 1997 roku w wieku 17 lat po raz pierwszy wystąpił na scenie podczas festiwalu „Blue nad Bobrem. Od 2003 roku mieszka we Wrocławiu, gdzie współzakładał zespół HooDoo Band. Złota Płyta za sprzedaż albumu HooDoo Band; data nadania: 5 maja 2010.

Bilety

Bilet normalny – 49,- / Bilet ulgowy* – 39,-

* Bilet ulgowy obowiązuje do 18 roku życia, za okazaniem dokumentu potwierdzającego. Dzieci do lat 5, pod opieką rodziców – wstęp bezpłatny

Link do strony gdzie można zakupić bilety: Kup Bilecik

sebastian riedel plakat miarka

 

riedel baner
Udostępnij!