Lato na łące

Lato na łące to cykl koncertów, podczas których artyści będą występować z dala od zgiełku miasta. W otoczeniu traw i zachodzącego słońca, uczestnicy będą mogli wysłuchać repertuaru czołowych wykonawców polskiej muzyki. Jest to jedyna taka okazja aby móc zobaczyć wykonawców z tak bliska jak i poznać ich z innej strony nawiązując przy tym bliższą relację.

Lato na łące to trzy odrębne koncerty, które odbędą się w Swołowie, na terenie Zagrody nr 5. Malownicze położenie łąki, która znajduje się tuż za XIX wieczną Zagrodą Inicjatyw Twórczych, zaprasza do organizacji takiego przedsięwzięcia. Dodatkowo, podczas wydarzenia, uczestnicy będą mogli skorzystać z ciekawych propozycji kulinarnych. Nie zabraknie również sielskich atrakcji dla najmłodszych.

Pięknym zakończeniem Lata na Łące będzie koncert Sebastiana Riedla & Bartka Miarki Akustycznie, 5 sierpnia na terenie Zagrody Swołowo!

riedel baner

O artystach

Sebastian Riedel  – jest polskim muzykiem i gitarzystą. Jest synem Ryszarda Riedla, lidera zespołu Dżem i Małgorzaty Pol-Riedel. Ma o dwa lata młodszą siostrę Karolinę. Jest liderem zespołu Cree.

Zespół Cree został założony w 1993 roku w Tychach przez Sebastiana Riedla i Sylwestra Kramka. Nazwę pomógł wymyślić ojciec Sebastiana, Rysiek Riedel, który zawsze fascynował się życiem i historią Indian. Sam także wspominał, że chciałby mieć zespół o takiej nazwie. Syn spełnił marzenie ojca i tak powstał zespół Cree. Ogólnopolski debiut Cree odbył się w 1997 r. podczas I Festiwalu Młodej Kultury a pierwszym sukcesem było zdobycie Grand Prix VI Olsztyńskich Nocy Bluesowych.

Twórczość

W grudniu 1998 roku zespół Cree nagrał swoją pierwszą płytę. W roku 2000 wokalista zespołu Cree, Sebastian Riedel zajął drugie miejsce w kategorii: najlepszy wokalista bluesowy w plebiscycie miesięcznika ,, Twój Blues”. Jednym z najważniejszych wydarzeń tego roku dla zespołu było podsumowanie 10-letniej działalności artystycznej. Z tej okazji zespół wydał płytę pt. ,, Parę lat”W grudniu 2007 roku zespół Cree wydał kolejną, piątą już płytę,, Tacy sami”. Płyta zebrała dobre recenzje w prasie muzycznej.

W maju 2018 roku zespół Cree wystąpił we Wrocławiu na ,, Thanks Jimi Festival” poświeconym Jimiemu Hendrixowi. Wraz z ponad 7 tysiącami gitarzystów – uczestników festiwalu zagrali utwór ,,Hey Joe” , bijąc tym samym Gitarowy Rekord Guinnessa.

Mottem zespołu i jego myślą przewodnią są słowa często używane przez Sebastiana Riedla:  ,,Żeby żyć trzeba grać, żeby grać trzeba żyć”.

Bartek Miarka – jest polskim gitarzystą bluesowym i kompozytorem. Fascynację muzyką gitarową zawdzięcza ojcu, który zainteresował go bluesem i rockiem z latach 60. XX w. W tamtych latach słuchał m.in.: Cream i Pink Floyd. Do gry na gitarze zainspirował go album Erica Claptona „Unplugged”.

W 1997 roku w wieku 17 lat po raz pierwszy wystąpił na scenie podczas festiwalu „Blue nad Bobrem. Od 2003 roku mieszka we Wrocławiu, gdzie współzakładał zespół HooDoo Band. Złota Płyta za sprzedaż albumu HooDoo Band; data nadania: 5 maja 2010.

Szczegółowy program wydarzenia pojawi się już wkrótce!

Bilety

Pierwsza pula biletów w niższej cenie, będzie dostępna tylko do 1 czerwca

Bilet normalny 39,- / Bilet ulgowy* 29,-

Druga pula biletów w standardowej cenie, po 1 czerwca

Bilet normalny – 49,- / Bilet ulgowy* – 39,-

* Bilet ulgowy obowiązuje do 18 roku życia, za okazaniem dokumentu potwierdzającego. Dzieci do lat 5, pod opieką rodziców – wstęp bezpłatny

Link do strony gdzie można zakupić bilety: Kup Bilecik

sebastian riedel plakat miarka

 

riedel baner
Udostępnij!